Homeopatie

 

Homeopatie je léčebná metoda známá již více než 200 let.

Homeopatie je terapie s celostním přístupem k pacientovi. Snaží se individualizovat obtíže. Například ekzém není u každého pacienta stejný. U někoho mokvá, svědění se zhoršuje teplem a kontaktem s vodou. U jiného je ekzém suchý s olupujícími se šupinkami, svědění se zhoršuje v chladu, teplem se naopak zlepšuje. Nejen ekzém těchto dvou pacientů je jiný, ale i každý z těchto pacientů je jiný. Pro každého tak bude volen jiný lék. Homeopat neléčí nemoc, ale pacienta.

Jako léky se používají rostliny, živočišné produkty a minerály. Homeopatické léky stimulují vlastní obranné pochody organismu. Dodají tělu tu správnou informaci, jak dát vše do pořádku. Nemají klasický chemický účinek. Je to dáno mimořádným zředěním, provedeným zvláštními postupy. Díky tomu je homeopatikum prosté nežádoucích účinků, které mohou způsobovat klasické medikamenty.

Lék je volen na základě principu podobnosti.  " Similia similibus curantur "( podobné nechť je léčeno podobným). Pacientovi tedy pomůže jen lék, který jej naplňuje. Špatně zvolený lék nepomůže, ale také neuškodí.

 

Homeopatika jsou registrována Státním ústavem pro kontrolu léčiv.